Dostosuj
×
Filtry
Wyczyść Zastosuj

Transportery w sam raz na podróże z pupilem!

Podróżowanie z kotem lub psem czasami bywa wyzwaniem. Wakacje, przeprowadzki i wizyty u weterynarza — to tylko niektóre z okazji, które wymagają od nas użycia transportera. Istnieje mnóstwo propozycji toreb i klatek transportowych dla małych psów i kotów. W tej kategorii znajdziesz wygodny bagaż, który dopasujesz nie tylko do potrzeb pupila, ale także do własnej garderoby! 

Oczywiście najłatwiej jest przemieszczać się ze zwierzakiem własnym autem, gdzie wystarczy zabezpieczyć fotele przed sierścią i bezpiecznie usadowić psa lub kota w dostosowanym do tego siedzisku z miejscem na przypięcie smyczy. Czasami wypada nam jednak podróż pociągiem lub autobusem, a wtedy warto wydobyć z szafy porządnej jakości transporter, dostosowany do wymagań Mruczka lub Azorka. Ciekawi cię, czym powinien się on charakteryzować? Odpowiadamy!

Torby transportowe czy transportery?

Obie propozycje są warte twojej uwagi. Musisz odpowiedzieć jedynie na pytanie o sposób podróżowania. Sztywne transportery dla psa lub kota to dobry wybór, kiedy wybieramy się w długą podróż np. samolotem, gdzie panują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Nawet jeżeli załoga statku powietrznego zgodzi się na przewóz zwierzaka w kabinie samolotu, na pewno nakaże, aby umieścić jego transporter pod siedzeniem. W takiej sytuacji musimy brać pod uwagę bezpieczeństwo innych osób przez potencjalnym ugryzieniem, czy udrapnięciem.

Bardziej przystosowaną do częstego użytku propozycją jest torba transportowa, która jest tylko delikatnie usztywniona i zazwyczaj zapinana na zamki błyskawiczne. Torba powinna być oczywiście na tyle solidnie wykonana, aby zwierzę nie zdołało się z niej wymknąć oraz na tyle duża, by swobodnie mogło się po niej poruszać w pozycji stojącej, co dotyczy również transporterów z drzwiczkami na zawiasach.

Nosidło dla zwierzaka może stanowić stylowy dodatek!

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Przeglądając nasze propozycje transporterów dla kotów i psów na pewno zauważysz, że wiele modeli przypomina wręcz damskie i męskie torebki. Możesz więc zaszaleć nieco z designem i sprawić sobie nowy dodatek do ulubionych stylizacji!

czytaj dalej zwiń