Dostosuj
×
Filtry
Wyczyść Zastosuj

Węże ogrodowe

Do podlewania ogrodu – zarówno trawnika, jak i roślin – warto użyć dobrej jakości węża ogrodowego. Najlepiej wykonanego z wytrzymałych materiałów, odpornych na załamania oraz wpływ czynników zewnętrznych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz takie właśnie produkty.

Każdy proponowany przez nas wąż ogrodowy został dostosowany pod względem sposobu wykonania, jak również kluczowych parametrów technicznych. Przekłada się to na świetne walory użytkowe oraz właściwą żywotność.

Jak wybrać dobry wąż ogrodowy? Na co zwrócić uwagę?

Ogromne znaczenie ma tu przede wszystkim właściwe dopasowanie. Sprawdzić należy przede wszystkim długość węża, średnicę oraz elementy montażowe. W katalogu produktowym znajduje się między innymi wąż ogrodowy ¾ oraz ½, o długości całkowitej od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów.

To, czy wąż do podlewania będzie przydatny, zależy również od zastosowanego materiału konstrukcyjnego. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza produkty wykonane z kilku warstw. Każda z nich zapewnia dodatkową wytrzymałość mechaniczną, jak również odporność na wpływ konkretnych czynników. Na przykład takich jak glony, promieniowanie UV oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Wąż ogrodowy rozciągliwy natomiast wyróżnia się zastosowaniem specjalnych tworzyw elastycznych, które świetnie dostosowują się do ciśnienia oraz ilości wody. Nie bez znaczenia jest ponadto tak zwane ciśnienie rozrywające, które informuje o tym, w jaki sposób może zostać wykorzystany wąż ogrodowy. Analiza tego typu informacji pozwoli uniknąć ewentualnego uszkodzenia, a także wiążących się z nim dodatkowych wydatków.

Przydatny, wytrzymały system nawadniania koniecznie musi składać się z dobrej jakości węża. Bez względu na to, czy zamierzasz użyć go do podlewania trawnika i roślin, czy też do czyszczenia podjazdu i ścieżek. Sprawdzi się on ponadto do mycia różnego rodzaju narzędzi ogrodowych. Z tego właśnie powodu przed zakupem warto przyjrzeć mu się bliżej. Szeroka oferta naszego sklepu internetowego zdecydowanie to zadanie ułatwia.

czytaj dalej zwiń