Dostosuj
×
Filtry
Wyczyść Zastosuj

Sposób na piękny ogród? Wykorzystaj w nim agrowłókninę. Ta tkanina służy do okrywania roślin, dzięki czemu chroni je przed mrozem. Wykorzystuje się ją również do ściółkowania podłoża, co ogranicza wzrost chwastów. 

Agrowłókniny — jakie są ich rodzaje?

Agrowłóknina składa się z włókien polipropylenowych, które znane są ze swojej trwałości. Ponadto dzięki nieregularnej strukturze materiał ten dobrze przepuszcza wodę i powietrze, a więc umożliwia roślinom prawidłowy wzrost. 

W naszej ofercie znajdziesz te akcesoria ogrodowe o przeznaczeniu antychwastowym lub zimowo-wiosennym. Różnią się również pod względem wielkości. Dzięki temu łatwo wybierzesz tu agrowłókninę pasującą do swojego ogrodu!

Pamiętaj, że niezwykle ważne jest to, aby przestrzegać powyższego podziału i nie używać agrowłóknin antychwastowych jako zimowo-wiosennych. Te drugie są specjalnie przystosowane do swojej funkcji: mają niższą wagę i odbijają promienie słoneczne. Dzięki temu odpowiednio chronią rośliny przed niskimi temperaturami.

Materiały antychwastowe — estetyczniejszy wygląd ogrodu przy mniejszym nakładzie pracy!

Chwasty nie tylko szpecą ogród, ale również często przyczyniają się do pogorszenia kondycji roślin. Zacieniają je, a także podbierają składniki pokarmowe, przez co piękne kwiaty czy smaczne warzywa nie mogą się prawidłowo rozwijać. Część z nich jest także trująca, więc niebezpieczna dla dzieci oraz zwierząt. 

Z antychwastowymi tkaninami skutecznie pozbędziesz się tych niechcianych gości z ogrodu, chroniąc przed zagrożeniami swoich najbliższych oraz rośliny. Oszczędzisz też czas na żmudnym pieleniu!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze agrowłókniny?

Przy wyborze kolorystycznym tego materiału nie zwracaj uwagi na względy estetyczne! Przede wszystkim dopasuj go do rodzaju roślin, z którymi będzie używany. Ciemne tkaniny (niepokryte np. kamieniami) dobrze wchłaniają promienie UV. Podwyższają tym samym temperaturę gleby, co jest niekorzystne dla niektórych gatunków roślin. Sprawdzą się jednak w przypadku warzyw ciepłolubnych. 

Przejrzyj naszą ofertę i ułatw sobie prace ogrodowe z agrowłókniną antychwastową oraz zadbaj o piękny wygląd roślin na wiosnę z materiałami chroniącymi je przed mrozem!

czytaj dalej zwiń